Služby

Dentálna hygiena

Akumulácia zubného povlaku a kameňa okolo zubov a  pod ďasnami môže spôsobovať kaskádu problémov akými sú zubný kaz, gingivitída, úbytok kosti, halitóza – zápach z úst, a napokon môže viesť až k strate zuba. Pravidelným profesionálnym čistením sa zbavujeme nielen zubného kameňa, ale aj patogénnych baktérii. Udržiavame zdravé ďasná a predchádzame zubnému kazu.

Bielenie zubov

Nechajte nás rozžiariť váš úsmev! Bielenie, ktoré robíme je efektívne a neinvazívne, s dlhodobým účinkom. Faktom je, že biele zuby vyzerajú zdravo a atraktívne, tak prečo si trošku nedopomôcť.

Digital smile design

Alebo vizualizácia nového úsmevu. Pre každého pacienta individuálne navrhnutý úsmev, design zubov s veľkým dôrazom na estetiku a originalitu.

Záchovná stomatológia

Zahŕňa ošetrenie kazov výplňami, ale aj  preventívne pečatenie zubov a mnoho ďalších výkonov, ktoré slúžia na zachovanie zdravých zubov.     

Endodontické ošetrenie

Je zamerané na ošetrenie koreňových kanálikov, vyberanie nervov zo zuba a záchranu zuba. Hoci koreň̌ už̌ nie je zdravý, zub vám môže poslúžiť ešte dlhé roky, pokiaľ si ho necháte správne endodonticky ošetriť.

Cerec

3D technológia, pomocou ktorej dokážeme vyrobiť nový zub na počkanie. Po naskenovaní zubov intraorálnym skenerom si v počítači vymodelujeme nový zub. Na základe tohto digitálneho návrhu nám  ho fréza v priebehu pár minút vyrobí z keramiky. Môžeme vám takto vyrobiť keramickú výplň, korunku, odlomenú časť zuba, ci fazetu, dokonca aj keramický mostík.

Inlay a Onlay

Ide o keramické výplne zuba zhotovované technológiou Cerec. Trvácna, veľmi estetická a v mnohých prípadoch šetrnejšia alternatíva ku keramickej korunke.

Keramická korunka

Pokrýva celý povrch zubu ako čiapočka, vhodná na zlomený zub, mŕtvy zub, alebo zub ktorý je deštruovaný do takej miery, že už nie je možné ošetriť ho výplňou.

Keramické fazety

Najvyššiu estetiku dokážeme docieliť práve pomocou keramických faziet. Vykorigovaním farby, veľkosti ale aj tvaru zubov vieme kompletne transformovať váš úsmev do dokonalosti. Navyše ide o minimálny zásah do štruktúry zuba a vyzerajú úplne prirodzene.

Keramický mostík

Je protetickým riešením v prípade, že vám chýba zub, alebo viacero zubov, ale máte ešte zdravé zuby, ktoré sa dajú použiť na premostenie medzier. Ide teda o keramické korunky, ktoré sú spojené do väčšieho celku a sú fixne nalepené v ústach.

Extrakcia zuba

Rozlúčte sa so zubom bez bolesti. Dôvody na extrakciu môžu byť rôzne, no je veľmi dôležité, aby samotné trhanie zuba prebehlo čo najhladšie a traumaticky. Vždy myslíme krok vpred, a snažíme sa zachovať kosť v stave, aby bolo možne zub nahradiť novým.

Zubný implantát

Ideálna náhrada chýbajúceho zuba. Ide o titánovú skrutku, ktorá je zavedená do kosti a slúži ako stabilná podpora pre umelý zub. Nahrádzame nim teda vlastný koreň, ktorý už nemáme. Predpokladom na úspešnú implantáciu je okrem iného dostatok zdravej kosti. Pokiaľ máte kosť tenkú, je potrebné okrem implantátu augmentovať na miesto aj umelú kosť. Väčšinou sa jedná o kostné granulky, no môže sa použiť aj kostný step pacienta.

Terapia botulotoxínom

Botox aplikujeme nielen na odstránenie vrások, ale aj pri liečbe bruxizmu, teda škrípania zubami, alebo pri korekcii “gummy smilu”.

Gummy smile

Je to úsmev, pri ktorom vidno veľký kus ďasna nad zubami. Hovorí sa tomu aj koňský úsmev. A napriek tomu, že je to esteticky veľký problém, pomoc je úplne jednoduchá a veľmi účinná. Treba len vedieť kde správne pichnúť. A trošku botoxu do toho správneho svalu urobí zázraky. Veľa ľudí sa s tým pasuje celý život a ani netušia, že sa dá tento problém jednoducho a rýchlo vyriešiť. Tak neváhajte, ak vás trápi gummy smile, ste na správnej adrese.

Kontaktujte nás

Pondelok 12:00 – 20:00
Utorok 09:00 – 16:00
Streda 09:00 – 16:00
Štvrtok 09:00 – 16:00
Piatok 09:00 – 16:00
+421 948 022 659
info@smiledesignclinic.sk
Ďumbierska 2641/3G Bratislava
Facebook
Instagram